Regulamin Folwark Konny Wiktorowo Szanowni Państwo ze względu na bezpieczeństwo osób jeżdżących konno oraz osób przebywających na terenie, przyjęliśmy ogólne warunki i zasady bezpieczeństwa. Dlatego też prosimy o zapoznanie i zastosowanie się do regulaminu naszej stajni , który zamieszczony jest poniżej.Przed przystąpieniem do jazdy prosimy o wypełnienie jednorazowo Oświadczenia o zapoznaniu się z regulaminem ośrodka Folwark Konny WiktorowoZapisanie się na zajęcia jazdy konnej jest równoznaczne z zapoznaniem i zaakceptowaniem regulaminu stajni.
-
Instruktor prowadzący zajęcia jest odpowiedzialny za porządek i ład na terenie obiektu. Wszystkie osoby przebywające na terenie bezwzględnie muszą podporządkować się zasadą panującym w naszym ośrodku .
-
Każdy uczestnik zajęć ma obowizek posiadania ubezpieczenia NNW z tytułu uprawiania rekreacyjnej/sportowej jazdy konnej.
-
Na terenie Folwark Konny Wiktorowo nie dopuszcza się przebywania bez zezwolenia w stajni oraz wkraczania na padok i miejsca wypasu koni bez zgody instruktora.
-
Niedopuszczalne jest również, przebywanie na terenie z otwartym ogniem, (z wyłączeniem miejsc wskazanych przez osobę odpowiedzialną)
W razie, gdy instruktor będzie miał podejrzenie, iż osoba, która przybyła na zajęcia jest pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających ma obowiązek odmówić prowadzenia zajęć.
-
Jeżeli podczas zajęć, osoba uczestnicząca lub towarzysząca narazi siebie lub innych uczestników zajęć na niebezpieczeństwo, instruktor ma prawo przerwać zajęcia, a w skrajnych przypadkach poprosić o opuszczenie terenu ośrodka.
-
Na terenie należy zachować : spokój, nie krzyczeć, ani nie przynosić urządzeń i przedmiotów, które mogą płoszyć konie przez wydawanie ostrych i gwałtownych dźwięków.
-
Należy pamiętać, iż teren, na którym znajdują się konie jest ich domem i należy uszanować go, przez nie pozostawianie śmieci.
Prosimy nie dokarmiać koni bez porozumienia z opiekunem.
-
Obsługa konia: czyszczenie, siodłanie, oraz inne odbywa się pod nadzorem instruktora.
-
Instruktor nie ponosi odpowiedzialności za osoby towarzyszące, a zwłaszcza dzieci.
-
Zajęcia mogą zostać odwołane przez uczestnika z dwu dniowym wyprzedzeniem.
-
Obowiązują przedpłaty na rezerwowanie terminu jazdy konnej w kwocie 50%. W chwili nie odwołania zajęć w regulaminowym terminie, kwota zostaje zaliczona na poczet nieodbytych zajęć. Z zajęć karnetowych, za nie odwołanie zajęć w regulaminowym terminie, zostaje skreślone 1 zajęcia.
-
Zajęcia mogą być odwołane przez organizatora nawet tego samego dnia z przyczyn losowych lub przyczyn pogodowych b. wysoka temperatura, b. niska temperatura, wichura, ulewa, lub inne czynniki atmosferyczne.
-
Uprzejmie prosimy uczestników jazd o punktualne uczęszczanie na zajęcia.
-
W przypadku, gdy instruktor uzna, że spóźnienie danej osoby uniemożliwia mu realizację założonego programu zajęć, ma prawo odmówić przydzielenia tej osobie konia. Zajęcia zostaną uznane za odbyte.
-
Do jazdy należy przystępować w odpowiednim stroju jeździeckim. Należy posiadać: buty za kostkę (kalosze, oficerki itp.) buty niższe + czapsy (ochraniacze), niekrępujące ruchów, elastyczne spodnie (bryczesy, dresy itp.), toczek (można wypożyczyć bez opłaty w stajni), palcat (bat) można wypożyczyć bez opłaty w stajni.
-
Wszystkie osoby przed zajęciami muszą wypełnić jednorazowo przed zajęciami oświadczenie dostępne na stronie.
-
Niedopuszczalna jest jazda bez toczka, czyli jeździeckiego kasku ochronnego. Osoby nieposiadające kasku ochronnego na głowę nie będą dopuszczone do zajęć.
-
Każdego uczestnika obowiązują po jeździe, zwyczajowe czynności przy koniu, zgodnie z przydzielonymi przez instruktora zadaniami.
Jazdy w ośrodku odbywają się także w święta.
-
Istnieje możliwość zaliczenia zajęć z Wychowanie Fizycznego dla studentów lub uczniów, o ile Studium WF zaakceptuje wystawione przez ośrodek zaświadczenie o odbytych jazdach.
-
Kwota (także zaliczka) uiszczona za karnety jazdy konnej nie podlega zwrotowi.
-
Karnet przypisany jest do jednej osoby. Nie ma możliwości korzystania z jazd karnetowych przez inną osobę.
-
Karnety są ważne 30 dni od chwili wydania.
-
Za rzeczy pozostawione na terenie, ośrodek nie ponosi odpowiedzialności.
-
-
II. ZASADY UŻYTKOWANIA KONIA
Do pracy może być użyty tylko koń zupełnie zdrowy (lub za zgodą lekarza).
-
Przed osiodłaniem dokładnie wyczyścić konia szczotką, sprawdzić grzbiet i kłąb konia, czy nie ma otarć, skaleczeń lub objawów odbicia. Kopystką dokładnie oczyścić podeszwy kopyt, sprawdzając jednocześnie, czy pod podkowę i w szparę wsporową nie dostał się kamyczek, szyszka itp. Sprawdzić, czy potnik jest czysty – szczególnie od strony przylegającej do ciała konia.
-
Sprawdzić dokładnie osiodłanie i dopasowanie ogłowia.
-
Każdą pracę rozpoczynać i kończyć stępem swobodnym.
-
Jeżeli koń jest spocony stępować lub oprowadzać go przed wprowadzeniem do stajni aż wyschnie.
-
Nie pozwolić koniowi opuszczać głowy do ziemi, gdy popręg jest podpięty jak do jazdy (może nastąpić uraz mięśnia okolicy mostka).
-
Nie przywiązywać konia wodzami i do niestałych elementów.
-
Nie stawiać koniowi wymagań, do których nie jest przygotowany.
-
Dbać o spokój konia w każdym momencie jego pracy i bytowania.
-
Nie bić konia, w razie konieczności ukarania go uderzyć palcatem i to tylko po zadzie.
-
Nie jeździć kłusem i galopem po drogach o nawierzchni utwardzonej.
-
Nie lekceważyć najmniejszych nawet objawów chorobowych konia – zgłaszać je instruktorowi.
-
Unikać styczności z obcymi końmi.
-
Nie pozostawiać konia w boksie bez ruchu przez kilka dni (jedynie na polecenie lekarza).
-
Nie eksploatować konia nadmiernie.
-
*Po zapoznaniu się z regulaminem, prosimy o uzupełnienie danych oraz przesłanie oświadczenia.
Wypełnienie oświadczenia, upoważnia do udziału w zajęciach jazdy konnej w naszym ośrodku
Oświadczam, iż zapoznałam/em się z regulaminem stajni.